Ráno na Orlicku
Beach Fossils | This Year

SPUSTIT RÁDIO

ON AIR

Ráno na Orlicku

PRÁVĚ HRAJE

Beach Fossils | This Year

Zobrazit celý playlist

Rádio Orlicko

ON AIR

Ráno na Orlicku

PRÁVĚ HRAJE

Beach Fossils | This Year

Zobrazit celý playlist

ARCHÍV AKTUALIT

Aktualita - obrázek
LONG PLAY CLUB 16.1.2019 po 23.hod
DAUGHTERS - YOU WON´T GET WHAT YOU WANT (2018) ... Noise rocková kapela z Rhode Islandu Daughters na svém 4. studiovém albu plné délky nazvaném You Won’t Get What You Want, ironicky předvedla naprosto vše, co mohla a z alba je produkčně i koncepčně nejvyspělejší dílo kapely, ve kterém dali dohromady zni(čující sílu jejich extrémní grindcorové začátky a doléhající, dlouhotrvající, hustou, temnou mlhu minulého eponymního alba Daughters. You Won’t Get What You Want nebude ani tentokrát zrovna album pro narozeninové párty, zatím ze všech alba má však absolutně největší šanci stát se klasikou alespoň alternativní hudby.(Musinow - http://musicnow.cz/recenze/novinky/daughters-you-wont-get-what-you-want/) ... poslechněte si toto album na Rádiu Orlicko 95.5 FM.
Napsáno: 15.01.2019
Aktualita - obrázek
LONG PLAY CLUB 2.1.2019 po 23.hod
RÁNY TĚLA - MAYBE IT´S FANTASY ... Kultovní pražská postpunková formace Rány Těla ovlivněná australsko berlínským blues, industriální scénou, country, či psychedelickým discem se před časem vrátila v takřka původní sestavě. David Kabzan, Hadji, Hank J. Manchini, Jakub ´Pegáč´ Pelnář a Vratislav Placheta. Dekadentní fantomové pražské klubové scény devadesátých let určili osudy mnohých a byli ve své době na české scéně naprosto ojedinělí... Všichni členové dnes sice působí v dalších kapelách (Kill the Dandies!, Stargazer, Green Monster atd.), nicméně čas od času se scházejí na pověstných destruktivních sessions, kde pozvolna připravují materiál na nové album.... Nové album Maybe it´s Fantasy vyšlo 5.12.2019. Nalaďte se na temnou vlnu s rádiem Orlicko a pořadem 120 minut Independent.
Napsáno: 01.01.2019
Aktualita - obrázek
LONG PLAY CLUB 5.12.2018 po 23.hod
HOUPACÍ KONĚ - DESOLATION PEAK (2018) ... Nové album od kultovní kapely z Desire City ... Zkusili jsme opsat oblouk, ve kterým se jako sloupy za oknem vlaku budou míhat momentky ze života člověka, který toho chtěl tolik stihnout, a tolik toho nestihl. Jako když někomu vyprávíte o známým, co se vám někde ztratil, ale přesto na něj nemůžete zapomenout, protože ho prostě máte rádi. Jako když se rozhodnete splnit to, co celý léta odkládáte. Splatit dluh, protože ten chlap vám toho docela dost dal. A taky pro ten podivnej pocit blízkosti. Našich osm písní o Jacku Kerouacovi, stejně jako o nás. Cokoli, co přivane vítr. Oko za zub. (zdroj: web HK)
Napsáno: 04.12.2018
Aktualita - obrázek
LONG PLAY CLUB 21.11.2018 po 23.hod.
VOIVOD - THE WAKE (2018)...Voivod je instituce, jejíž vliv na rockovou muziku i další žánry populární muziky předčí jen málokdo. Jako jeden z velkých vlivů je cituje třeba David Grohl, jejich unikatním vizuálním stylem a ujetými sci-fi koncepty byly ovlivněny také některé newyorské hardcore hip-hopové skupiny (např. skupina Non-phixion dokonce přímo kopírovala logo Voivod). Voivod jsou uznávaní za svoji jedinečnost a za svoji odvahu riskovat a vydávat se novými směry. Ke konci 90. let kapela začala kreativně trochu stagnovat, okolo roku 2010 se ale Voivod znovu dostali do formy, což předvedli na zvlášť povedeném albu Target Earth. Nový zvuk Voivod je, dalo by se říct, syntézou jejich punkové/thrashové éry a pozdějšího progového období. The Wake v tomto směru směle pokračuje: progresivní tendence jsou ještě patrnější než na Target Earth, aniž by to vedlo k vyměknutí jejich muziky. (zdroj Obscuro.cz) ...
Napsáno: 21.11.2018
Aktualita - obrázek
LONG PLAY CLUB 7.11.2018 po 23.hod
UŽ JSME DOMA - KRY (2018) ... Osm písní nového alba Už jsme doma charakterizuje kapela - Kry jsou pro Už jsme doma symbolem pomíjivosti, ale také zápasu s ní. Jsou i symbolem určitého cyklu a návaznosti, vědomím sounáležitosti s tím co bylo a s tím co bude, vědomím odpovědnosti při převzetí štafety, jejího poponesení a nakonec jejího předání. Album Kry je i o rozmáhající se bezcitnosti a netečnosti ve společnosti, o strachu a jeho zneužívání, o předsudcích, a je to i varování před sedáním na lep všem novým Hitlerům a Stalinům, kteří se derou k moci po celém světě.(Blackpoint).
Napsáno: 06.11.2018
Aktualita - obrázek
LONG PLAY CLUB 24.10.2018 po 23.hod
PEARL JAM - VS ... 2. album rockové kapely ze Seatlu vyšlo před 25. lety. Neztratilo nic ze své rockové naléhavosti .... Pearl Jam měli z velké čtyřky ze Seattlu nejhlubší základ v klasickém rocku, netíhli tak velmi k punku nebo těžkotonážnímu zvuku Black Sabbath. Když jsme poslouchali McCreadyovu kytaru v Deep nebo Black , už tenkrát nám mělo dojít, že je to kytarista hendrixovského ražení. A Eddie Veder, ikonický zpěvák s hlasem, co vyvěrá z nejhlubšího nitra (a skvělý textař!), je milovník The Who, Toma Pettyho a The Beatles, jak se později ukázalo.(Musicserver.cz)
Napsáno: 22.10.2018
Starší »
Playlist CELÝ PLAYLIST
09:47Beach Fossils
This Year
09:43Vains Of Jenna
Everybody Loves You When You Are Dead
09:39Third Eye Blind
Company
09:36Ocean Colour Scene
The Day We Caught The Train
09:33Alt-J
Left Hand Free
JSME POD KŘÍDLY ZKUŠENÝCH
© 2018 ORLICKO Media s.r.o.
Orgánem dohledu nad provozováním rozhlasového vysílání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.